If nothing goes right, turn left. And left has a new meaning in the United Kingdom. 

It won’t be a guide. These are my memories. I’ve spent there only some days but these were the days I’ll never forget. Do you know the feeling when you see the place and you want to stay? I do. It happend to me a couple of times before.

I’ll not prepare you a ready route. No descriptions, no tips, no history. Let’s go for a walk. Let’s get lost in… London! Enjoy!

______

Jeżeli nic nie idzie w dobrą/prawą stronę, wybierzcie tę drugą/lewą! Słowo “lewy” nabiera w Wielkiej Brytanii nowego znaczenia.

To nie będzie przewodnik, będą to wspomnienia. Ostatnio spędzałam tam tylko kilka dni, ale na pewno szybko ich nie zapomnę. Znacie to uczucie, gdy jesteście w jakimś miejscu i macie ochotę zostać? Ja znam. Zdarzyło mi się kilka razy. 

Nie przygotuję Wam gotowej trasy. Nie przedstawię opisów, wskazówek, historii. Chodźmy po prostu na spacer. Zgubmy się w Londynie! Miłego! 


Who doesn’t recognize the red phone box… 

Kto nie rozpoznaje czerwonej budki…

and red double decker buses? 

…i czerwonych, piętrowych autobusów?

Colourful Carnaby Street 


31st Oct 2016, exactly there I made a big decision. Sitting on the stairs at Trafalgar Square I had one thought – I’m staying. I’ll welcome spring in London with one way ticket in my hand. Ready for new adventures, career challenges and happiness. “Go big or go home”. 

31.10.2016 r., dokładnie w tym miejscu podjęłam ważną decyzję. Siedząc na schodach na Trafalgar Square pomyślałam sobie – zostaję. Przywitam wiosnę w Londynie, z biletem w jedną stronę w dłoni. Gotowa na przygody, zawodowe wyzwania i szczęście. 

Horses may kick or bite you 😉 !

Konie mogą cię kopnąć lub ugryźć 😉 ! 

I love these colourful doors!

 Uwielbiam te kolorowe drzwi!

What can I say? I still love Harry Potter 😉

 Cóż mam powiedziedzieć…nadal kocham Harrego Pottera 😉

My favourite Camden Town ❤ 

Moje ulubione Camden Town ❤

Have you ever tried cronuts?! 

Próbowaliście kiedyś cronuts? 

Even if you don’t have much time, find half an hour to spend time in an English pub. Feel the atmosphere, take a sip of beer and close your eyes. What can you see? 

Nawet jeżeli nie masz zbyt wiele czasu, znajdź pół godziny na angielski pub. Poczuj klimat, weź łyka piwa i zamknij oczy. Co widzisz?

After long walks it’s good to stop somewhere for delicious fish&chips! 

Po długich spacerach dobrze jest zatrzymać się gdzieś na pyszne fish&chips! 

London by night…I’ve always loved exploring cities when ut’s dark outside. London didn’t disappoint me 🙂 

Londyn nocą…Zawsze lubiłam zwiedzać miasta po zmroku. Londyn mnie nie rozczarował 🙂

See you in London! 

Do zobaczenia w Londynie!

La Blonde Vita

Advertisements

57 thoughts on “ Let’s get lost in…London! / Zgubmy się w…Londynie!

 1. W Londynie byłam wiele razy, ale choć lubię to miasto, nie mogłabym tam mieszkać – jest po prostu zbyt duże jak dla mnie 😉 Fajnie było popatrzeć na Twoje zdjęcia miejsc, które znam i z którymi wiążą się dla mnie przyjemne wspomnienia! 🙂

  Liked by 1 person

 2. Bardzo lubię Londyn. Byłam tam 2 razy przez całe wakacje, jeszcze podczas studiów 🙂 Mimo, że miasto jest bardzo duże, czułam się tam świetnie. WIększość miejsc, które pokazałaś na zdjęciach – znam – dziękuję za przywołanie wspomnień. Czuję, że nie raz tam wrócę, a przynajmniej bardzo bym chciała 🙂

  Liked by 1 person

 3. Mój poprzedni komentarz nie pojawił się, ani nie było informacji, że może oczekuje na moderację 😦 nie wiem czemu tak się dzieje… cóż, napiszę jeszcze raz 🙂 byliśmy w Londynie w zeszłym roku na majówkę. Bardzo nam się podobało, to jedno z moich ulubionych miast, zaraz po Nowym Jorku. Ich klimat jest całkiem do siebie zbliżony 🙂 przy Carnaby st. jedliśmy pyszne burgery z nieziemsko pysznymi frytkami z batatów (to była hawajska burgerownia, naprawdę polecam). W tym roku również planujemy odwiedzić Londyn, między innymi, aby zobaczyć musical ‘An Amerinan in Paris’ w którym bierze udział nasz kolega 🙂 Pozdrawiam i życzę sukcesów!!

  Liked by 1 person

 4. Odwiedziłam sporo miejsc w Europie, ale w Londynie nie byłam. Jakoś mnie nie ciągnęło. Ale z Twojego wpisu wyłania si interesujące miasto. Piękne zdjęcia zachęcają, żeby tam kiedyś pojechać. Bardzo mi się podoba, że wpis jest w dwóch językach 🙂

  Liked by 1 person

 5. Bardzo ciekawe zdjęcia – czuć w nich prawdziwy Londyn. Abstrahując nieco..
  Zawsze marzyło mi się ”wsiąść do pociągu byle jakiego” i tak po prostu zgubić w podróży. Może przeżyłaś podobną historię i chciałbyś się z nami podzielić???? 🙂

  Liked by 1 person

 6. Swojego czasu pomieszkiwałam trochę w Londynie. Trochę pracowałam, trochę się uczyłam. Twoje zdjęcia przywołały wiele wspomnień 🙂 No i Camden 😀 😀 Kto nie był nie może sobie tego miejsca wyobrazić 😉
  Teraz czekam aż moje córy podrosną i całą rodziną pojedziemy na wycieczkę. Oboje z mężem mamy na to wielką ochotę! ❤

  Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s